Меню Закрити

Чи можуть позбавити водійського посвідчення за залишення місця ДТП

Події на дорогах – явище нерідке. Законослухняні водії чекають на прибуття співробітників поліції. Але іноді автомобілісти виїжджають з місця події. Дізнаємося, чи загрожує в цьому випадку їм позбавлення посвідчення за залишення місця ДТП у 2024 році.

За які порушення позбавляють водійського посвідчення в Україні

Позбавлення прав за залишення місця ДТПЄ багато причин, за якими порушників можуть позбавити водійського посвідчення (ВП). Найпоширеніші з них такі:

  • Керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння або під впливом наркотиків. Таке порушення тягне за собою позбавлення посвідчення на тривалий термін. Відмова від медичного огляду також призведе до позбавлення ВП.
  • Перевищення швидкості на 60 км/год і більше.
  • Три грубі порушення ПДР протягом року.
  • Неоплачені штрафи, аліменти та інші борги, сума за якими перевищує 10 тис. рублів.
  • Ігнорування червоного сигналу світлофора на перехресті.
  • Перетин залізничних шляхів або переїзду в недозволеному місці.
  • Ігнорування переваги пішоходів.
  • Тонування лобового скла.
  • Залишення місця ДТП.

Позбавлення ВП можливо, тільки якщо ситуація зафіксована інспектором поліції.

До речі, якщо власник ТЗ допустив до управління п’яної людини, йому загрожує позбавлення посвідчення.

Що розуміється під ДТП

Під дорожньо-транспортним випадком розуміється ситуація, що виникла під час руху одного або декількох ТЗ з проїжджої частини, внаслідок якої:

  • постраждали або загинули люди;
  • пошкоджено одне або кілька транспортних засобів;
  • споруд чи вантажів завдано шкоди.

На жаль, в результаті ДТП на дорогах щороку гинуть тисячі людей. Основна причина – порушення ПДР. Покинувши місце ДТП, нетверезі водії сподіваються, що з часом алкоголь з організму вийде, відповідно, покарання буде не таким суворим. Інші порушники розраховують на те, що їх не знайдуть.

В яких випадках дозволяється залишити місце ДТП

Не чекати приїзду представників поліції, самостійно все оформити і виїхати з місця дорожньо-транспортної пригоди на законних підставах можливо, якщо немає потерпілих людей та не завдано шкоди майну третіх осіб.

Отже, водії можуть законно залишити місце ДТП в наступних ситуаціях:

  1. Обидва учасники події визнають ступінь своєї провини і домовляються про відшкодування шкоди без залучення страхових компаній. В цьому випадку можна не викликати поліцію.
  2. Якщо учасники аварії не домовилися між собою, вони зобов’язані інформувати про те, що трапилося автоінспекцію. Їм можуть запропонувати з’явитися в найближчий пункт ДПС, попередньо зафіксувавши на фото або відео положення ТЗ.
  3. Якщо інспектори поліції не з’явилися на місце аварії протягом 3 годин. Але перед цим слід проінформувати представників інспекції.
  4. Самостійне оформлення аварії – складання європротоколу. Для цього необхідне дотримання кількох умов:
    • в ДТП брали участь 2 автомашини, ніхто не втік з місця події;
    • обидва учасники ДТП визнають ступінь своєї провини, а також мають при собі поліси ОСАЦВ;
    • свідки (2-4 людини) можуть підтвердити коректне складання схеми пригоди;
    • схема аварії зафіксована документально (фото – та відеодокументи розташування ТЗ на дорозі і відносно один одного);
    • сума збитку не перевищує 100 тисяч рублів.

Інші випадки

Коли аварійна ситуація заважає руху на дорозі, після документальної фіксації аварії слід звільнити смугу для руху. Якщо немає потерпілих, покинути місце аварії можна на короткий час – після фіксування положення автомобіля в момент аварії і до того, як приїхали інспектори поліції завершать оформлення всіх документів.

Якщо одному з учасників події необхідна медична допомога, залишення місця ДТП є законним. При цьому свою відсутність потрібно документально зафіксувати. Досить завіреної довідки з медичного закладу або показань свідка. У медустанові водій повинен пред’явити документи, що засвідчують його особистість.

Що загрожує сховався з місця ДТП

За умисне залишення місця ДТП загрожує адміністративне або кримінальне стягнення. Позбавлять посвідчення за повіт з місця ДТП? Так. Крім того, втікача можуть заарештувати на строк до 15 діб. Перераховані заходи втрачають силу у разі, якщо минув строк давності події – 3 місяці.

Водій може втекти з місця пригоди, навіть не підозрюючи, що скоїв ДТП. Наприклад, трохи пом’яв або подряпав інший автомобіль на автостоянці. Якщо немає свідків аварії, знайти втікача проблематично. Але через 3 місяці, навіть якщо його знайдуть, винуватець вже не понесе покарання за втечу – при умові, що аварія не закінчилася трагічно для когось з учасників.

Позбавлення посвідчення

Термін позбавлення водійського посвідчення за залишення місця ДТП варіюється від 1 до 1.5 років. Для кожного конкретного випадку рівень покарання визначає суд.

Якщо людина винна в аварії і втік, не надавши допомогу потерпілому, суд може винести рішення накласти штраф у розмірі 80 тис. рублів або позбавити волі строком на 1 рік. Мінімальне покарання, яке може понести водій за втечу з місця пригоди, – позбавлення посвідчення на 1 рік.

Якщо подія спричинила тяжкі каліцтва або смерть кількох людей, винуватцю загрожує до 9 років позбавлення волі. Ступінь вини визначається судом.

Чи можна уникнути позбавлення посвідчення

Що таке ДТПЯкщо доведено, що ДТП не було як такого, нанесений матеріальний збиток дуже малий, постраждалих немає, посвідчення водія не вилучається. Покарання можна уникнути, якщо довести, що водій залишив місце пригоди з поважної причини.

Крім необхідності медичної допомоги учаснику ДТП, можуть бути й інші ситуації. Наприклад, якщо вантажівка маневрувала в умовах утрудненого руху, водій міг не помітити, що пошкодив легкове авто, і не звернути увагу на його звукові і світлові сигнали.

Важливо пам’ятати: якщо в ході судового розгляду виникають спірні моменти, слід звернутися до грамотного адвоката. Він може клопотати про залишення водійського посвідчення.

Як повернути водійське посвідчення

Після вступу в силу рішення суду про позбавлення ВП протягом 3 днів посвідчення або тимчасовий дозвіл на керування ТЗ слід здати в найближчий сервісний центр МВС. Більшість водіїв бажає повернути посвідчення достроково. Для цього потрібні вагомі причини. Зайнятися процедурою повернення документа можна після закінчення половини терміну покарання.

Якщо ДТП було скоєно в стані алкогольного сп’яніння або водій відмовився пройти медичний огляд, дострокове повернення водійського посвідчення неможливий.

Після закінчення терміну покарання автомобіліст повинен:

  1. Сплатити штрафи, які числяться за ним.
  2. Скласти теоретичний іспит на знання ПДР.
  3. Написати заяву у сервісний центр МВС, де зберігається посвідчення.
  4. Надати:
    • копію вироку суду;
    • документ, що посвідчує особу;
    • довідку, що підтверджує здачу ВП у сервісний центр;
    • медичну довідку на вимогу.

Що в підсумку

Висновок простий – порушення ПДР призводить до дорожньо-транспортних пригод. Але якщо вже так сталося, не слід залишати місце події без поважної причини і ховатися від правосуддя. Покарання за такий вчинок може бути суворим.

Покарання за залишення місця ДТП: Відео

Схожі записи