Меню Закрити

Незалежна експертиза ремонту автомобіля

к    Купуючи вживаний автомобіль у 2024 році або проводячи капітальний ремонт, не можна бути повністю впевненим у тому, що всі деталі надійні і не підведуть в найневідповідніший момент. Більш того, навіть при заміні однієї деталі або купівлю абсолютно нової машини у вас немає гарантії, що там немає браку. Тому іноді може знадобитися експертиза ремонту автомобіля.

Уявлення про експертизу ре    вапвапмонту

Експертиза автоПричин, по якій може знадобитися незалежна експертиза, дуже багато. В основному все зводиться до того, щоб довести свою правоту в офіційному суперечці з якою-небудь організацією. Тільки після висновку експерта можна довести, наприклад, що деталь, через яку завдано шкоди транспортному засобу (ТЗ), була бракована, а не зношена з-за неправильної експлуатації.

Сам процес майже нічим не відрізняється від будь-якої іншої діагностики, хіба що проводиться сертифікованим експертом в області автомобілебудування. Це один з найбільш ретельних видів огляду, але і найдорожчих.

Експертиза ремонту дозволяє відстояти свої права, якщо сервісна компанія, яка виконувала ремонтні роботи, зробила це неякісно. Для цього може проводитися цілий комплекс перевірок і досліджень, щоб домогтися об’єктивного результату.

Що встановлює експертиза

Існує три типи несправностей автомобіля, які й покликана визначити перевірка такого типу:

 • Дефект конструкції.
 • Виробничий дефект.
 • Експлуатаційний дефект.

У першому випадку ні ви, ні ремонтники не винні. Деталь визнається бракованої і подальші розгляди тривають з компанією-виробником. Саме тому варто вибирати авторитетні пункти ремонту автомобіля. Наприклад, якщо робити ремонт в гаражі, навряд чи будуть поставлені деталі від виробників, з якими можна зв’язатися для пред’явлення скарг. Швидше за все, вам встановлять китайські запчастини низької якості. Тоді ні про яку компенсацію мови бути не може.

Другий випадок – помилка монтажу, або неправильна установка деталі. Якщо вдасться довести, що поломка сталася з причини неякісного ремонту, з великою часткою ймовірності вам відшкодують збитки.

Якщо виявиться, що у вас третій тип поломки – в кращому випадку ви просто нічого не отримаєте. Адже це дефект, отриманий в процесі неправильної експлуатації транспортного засобу.

В які терміни звертатися до експертів

Після проведення ремонту, якщо ви підозрюєте, що він був зроблений неякісно і у вас з’явилися проблеми з автомобілем, варто звернутися в сервіс, де ремонт не проводився, і проконсультуватися з цього приводу. Якщо там кажуть, що ваша вина – вирушайте в інший сервісний центр.

Якщо і в іншому сервісі впевнені, що поломка сталася з вашої вини, швидше за все, так і є, але скористатися послугами експертів все ж можете. Якщо ж вам сказали, що вина майстра, який проводив ремонт, проводити експертизу негайно.

Не варто експлуатувати машину після виявлення поломки, щоб технічна експертиза дала правильні результати. Річ у тім, що виробничий дефект може перетекти в експлуатаційний, тоді вже отримати компенсацію буде нереально.

Вибір організації для перевірки

Останнім часом з’явилося досить багато незалежних експертних організацій, тому питання вибору актуальне. Не довіряйте інформації з сайтів. Сьогодні послуги маркетологів коштують недорого і привернути увагу вони вміють. Так що перевіряйте інформацію, враховуючи рекомендації друзів і родичів, відгуки в соціальних мережах або незалежних джерел в мережі.

Звернення до організаціїЗвертати увагу слід передусім на такі моменти:

 • Досвід і період роботи організації у сфері проведення експертиз.
 • Наявність в організації ліцензії.
 • Кількість працівників і їх рівень компетентності.
 • Наявність сертифікатів, нагород чи винагород за якість послуг.
 • Користуються послугами фірми відомі компанії.

Хто платить за експертизу

За час експертизи проводиться багато перевірок за якістю ремонту автомобіля. Задіюються різне спеціалізоване обладнання та людські ресурси. У компаніях, що працюють в даній сфері, завжди є не тільки фахівці з автомобілів, але і юристи, які візьмуться представляти ваші інтереси. Звичайно, послуги платні.

Оплачувати доведеться все стороні, що програла. Саме тому рекомендується розібратися в проблемі і проконсультуватися у декількох центрах, перед тим як вдаватися до допомоги незалежних експертів.

На що ви можете розраховувати при підтвердженні своєї правоти

По завершенні перевірки вам видадуть висновок експерта. Якщо ви праві, в ньому будуть офіційні докази того, що сервіс, який проводив ремонтні роботи, допустив помилку, що спричинило пошкодження транспортного засобу. Є тільки два варіанти розвитку подій:

 • Ви берете висновок і прямуєте в сервіс, який проводив ремонт авто. Пробуєте домовитися про безкоштовне виправлення всіх помилок, повернення грошей за ремонт або в одержанні компенсації.
 • Якщо сервісний центр (СЦ) не йде вам назустріч – прямуйте до суду. Це можна зробити самому або скористатися послугами юристів компанії, що проводила експертизу.

Звичайно, можна відразу звернутися до суду. Але такий варіант більш ризикований, оскільки ви можете програти справу, незважаючи на правоту.

Якщо ви все ж виграєте суперечка, отримаєте набагато більше, ніж при простому зверненні в СЦ за компенсацією. Річ у тому, що, крім перевірок, під час експертизи проводиться ще оцінка збитку. На сторону, яка програла конфлікту лягати обов’язок повної компенсації всіх витрат.

Загальні поради

Можна дати кілька порад людям, які потрапили в скрутну ситуацію:

 1. Переконайтеся, що проблема виникла не з вашої вини.
 2. Звертайтеся за допомогою у найкоротші терміни і не експлуатуйте автомобіль, поки не отримаєте висновок експерта.
 3. Шукайте надійну експертну організацію.

Незалежна експертиза транспортного засобу: Відео

Схожі записи