Меню Закрити

Як відбувається Trade-in при покупці авто з пробігом

Більшість автомобілістів з часом стикається з необхідністю продажу свого залізного коня з метою придбання нової машини. Швидше змінити тимчасовий статус пішохода їм допомагає така послуга, як Trade-in для авто з пробігом у 2024 році. Вона надається у більшості автосалонів і набирає популярність у колі водіїв.

Як відбувається програма Trade-in

Суть програми

Trade-in – обмін старого автомобіля на новий з доплатою. Скористатися послугою можна в автосалонах. Останні зацікавлені в цій програмі, оскільки вона допомагає їм зробити товар доступнішим, а значить, розширити коло клієнтів.

Покупцеві досить різницю між ціною старого транспортного засобу і нового. Необхідну суму можна оформити в кредит.

Також на зростання популярності послуги Trade-in впливають наступні фактори:

1. Швидкість продажу б/в автомобілів. Автовласники не чекають покупця на машину, її відразу забирає салон.

2. Не потрібно займатися організацією передпродажною підготовкою – розміщувати оголошення, відповідати на дзвінки покупців, проводити техогляд.

3. В автосалоні здійснюється юридична перевірка документів на транспортний засіб, що гарантує чистоту угоди – при придбанні автомобіля б/у.

Умови Trade-in

Брати участь у програмі Trade-in вийде не у всіх. Перешкодами для реалізації транспортного засобу є:

  • Поганий стан автомобіля. Автосалони не зацікавлені в купівлі автомобіля, який не буде користуватися попитом.
  • Встановлені автосалоном обмеження – наприклад, на марку, модель, рік випуску машини.

Крім того, вибір ТЗ, доступних для придбання по Trade-in, обмежений наявними переліком в автосалоні.

Щоб укласти угоду і продати машину автосалону, власнику необхідно надати документи на ТЗ разом з двома комплектами ключів. Потім здійснюється оцінка транспортного засобу та його перевірка по базі поліції на предмет угону і з інших баз даних. Якщо все добре й озвучена ринкова вартість машини підходить, сторони домовляються про дату укладення договору.

Процедура оформлення автомобіля по Trade-in

Процедура реалізації автомобіля по Trade-in досить проста. Водій приїжджає в автосалон, який надає дану послугу. На місці проводиться діагностика, щоб оцінити поточний стан транспортного засобу. Результати перевірки значно впливають на вартість автомобіля.

Якщо ціна, яку готовий заплатити автосалон, підходить продавцю, укладається договір купівлі-продажу. Сторонами угоди виступають салон і продавець автомобіля, предметом договору – нова чи б/у машина, яка купується за рахунок продажу старої з доплатою різниці. Для розгляду заявки та оформлення договору з автосалоном будуть потрібні:

  • паспорт;
  • техпаспорт на машину;
  • свідоцтво про держреєстрацію;
  • генеральна довіреність (якщо авто є не власник).

Однак поспішати підписувати договір в найближчому автосалоні не варто. Рекомендується провести моніторинг умов автодилерів, щоб вибрати оптимальні.

Trade-in передбачає наступні варіанти: продаж своєї машини і покупка нової з доплатою різниці вартості; те ж, але з оформленням кредиту з метою придбання нового транспортного засобу; продаж свого авто і покупка машини, яку автодилер придбав за схемою Trade-in.

Якщо автомобіль з пробігом

Автомобілі з пробігом за Trade-in більш доступні, тому користуються попитом. Однак автолюбителю, який зважився брати участь у програмі, рекомендується звернути увагу на наступні моменти:

1. По Trade-in візьмуть тільки транспортні засоби, які відповідають певним критеріям.

2. Оцінка автомобіля здійснюється фахівцями дилера, тому вартість ТЗ може істотно відрізнятися в різних автосалонах.

3. Зазвичай ціна б/в авто по Trade-in на 10-20% нижче ринкової, що служить причиною небажання багатьох автомобілістів використовувати цю схему продажу. Зниження вартості пов’язано з тим, що всі транспортні засоби обов’язково проходять діагностику, передпродажну підготовку і перевірку, плюс дилер закладає у свою оцінку прибуток.

4. Купівля машини б/в обійдеться дорожче, ніж на ринку. Зате клієнт може бути впевнений у її справності і юридичну чистоту документів. Перед покупкою рекомендується все ж перевірити по базі поліції автомобіль.

5. Рекомендується зайти в реєстр застав і подивитися, чи не виступає транспортний засіб забезпеченням по кредиту, і в базу судових приставів, щоб перевірити, чи не має заборгованості власник машини. Адже може виявитися, що на все майно останнього накладено арешт.

6. З дилером можна торгуватися і просити прибрати непотрібні аксесуари, які підвищують вартість автомобіля, або замінити їх на більш дешеві аналоги.

7. Машина залишається у власності колишнього господаря, поки дилер її не продасть. Тому в договорі рекомендується вказати період продажу ТЗ, чітко прописати відповідальність сторін і т. д.

8. До продажу машини автодилером її власник продовжує платити транспортний податок.

9. Під час угоди укладаються два договори – на комісію з продажу по Trade-in на авто з пробігом і купівлі-продажу іншого автомобіля.

Здійснюючи покупку б/в автомобіля, рекомендується звернути увагу на:

  • відповідність даних паспорта машини та інформації, наданої фахівцями автосалону, які можуть «скручувати» пробіг автомобіля;
  • відповідність VIN-номера, вказаного в техпаспорті з тим, який нанесений на кузов;
  • деталі, що зношуються швидше всього – рульове колесо, накладки на педалі, боковини крісла водія. Це допоможе реально оцінити стан автомобіля.

Авто з пробігом

Можлива оцінка машини онлайн

Автолюбителів резонно цікавить питання, чи правильно оцінять їх машини в салоні, адже дилера вигідно занизити вартість транспортного засобу. Тому, перед тим як їхати по автосалонам, рекомендується скористатися онлайн-калькулятором, який можна знайти на спеціалізованих сайтах.

Для оцінки автомобіля власнику потрібно вказати:
1. Марку та модель;

2. Рік випуску;

3. Технічні характеристики двигуна;

4. Стан машини;

5. Пробіг;

6. Чи потрапляв ТЗ в аварії;

7. Наявність додаткових опцій.

Також для оцінки машини онлайн потрібні її фото – з усіх сторін, з зафіксованим пробігом, номери шасі.

Щоб вигідно продати свій автомобіль, важливо отримати максимум інформації про те, як відбувається оцінка авто для Trade-in онлайн.

Висновок

Купівля автомобіля з пробігом за схемою Trade-in має багато переваг, основні з яких наступні: швидкість угоди; не потрібно шукати покупців, відразу можна купити іншу машину; якщо не вистачає грошей, допоможе кредит.

Однак є в програмі і мінуси: автосалон викуповує автомобіль за ціною нижче ринкової; кількість машин для продажу в салоні обмежена; автодилери віддають перевагу транспортним засобам в хорошому стані, користуються попитом.

Як працює послуга Trade-in: відео