Типи, марки та моделі економічних автомобілів по витраті палива

Машина – яскравий приклад комплексного механізму, для роботи якого необхідні певні ресурси. Багато автомобілістів, вибираючи транспортний засіб (ТЗ), пріоритетним вважають показник витрати пального. Вартість палива досить висока, отже, експлуатація машини обходиться недешево. Багато в чому за рахунок цього так популярні економічні автомобілі по витраті палива в Україні у 2024 році. При гарній потужності вони споживають оптимальна кількість пального.

Від чого залежить витрата палива автомобіля

Економічні автоЕкономічні автоРозбиратися в механізмі роботи ТЗ вкрай важливо. Знаючи, як влаштований автомобіль, ви зможете налагодити його ефективну та економічну роботу. Споживання палива в машині залежить від різних чинників, але зрозуміло одне – постійно однаковим витрата бути не може. Стандартна картина, коли транспорт споживає більше звичайного або менше середнього значення, але це аж ніяк не показник поломки техніки.

Отже, на витрату палива впливають:

  • подолана відстань;
  • вага машини;
  • погодні умови;
  • дорожнє покриття;
  • автомобільна гума;
  • якість пального (особливо бензину).

Крім цього, має значення стиль водіння. Любителям швидкої їзди доведеться частіше відвідувати заправку. У більшості випадків реальна витрата відрізняється від того, що заявлений виробником.

Скільки палива витрачає гібридне авто

Ціни на традиційні види пального поступово підійматися. Причому це стосується як бензину, так і зрідженого газу. Якщо перерахувати суму на 100 км, виходить не надто багато. Але завзяті любителі швидкості відчують удар по кишені.

Водії машин з двигуном внутрішнього згоряння починають шукати альтернативу. Сьогодні в місті все частіше можна зустріти електрокари. В силу їх дорожнечі та слабо розвиненою мережі зарядних точок популярність таких моделей ще не відчувається. Але високий попит простежується на авто, в яких скомбінований електромотор з ДВС.

Як показують розрахунки, гібриди споживають на 20-40% менше палива, ніж бензинові і дизельні моделі.

Точно визначити економію в цифрах важко. Витрата у гібридів залежить від технічних показників авто, стилю водіння. Приблизно економія пального виглядає наступним чином:

  • 15-25% – для компактних 4-циліндрових двигунів;
  • 25-35% – для ДВС з шістьма і більше циліндрами.

Витрата пального машин з ГБО

Все частіше зустрічаються ТЗ з газовим обладнанням. Сьогодні на машину можна встановити ГБО різних поколінь.

Газовий витрата перевищує бензиновий на 10-15%. Однак газ дешевше, тому економія відчутна.

Можна навіть зробити висновок, що поїздка на такому паливі коштуватиме на 50% дешевше, ніж на бензині.

Щоб визначити витрату газу, рекомендуємо скористатися простою формулою. Візьмемо величину енергія одиниці об’єму різних видів пального. У пропану цей показник – 6100 ккал/л, у пропан-бутану – 11870 ккал/л, у бензину – 7717 ккал/л. Зіставимо дані значення. Літр бензину – це 1,26 л пропану або 1,18 л пропан-бутану. Тепер обчислимо, скільки приблизно грошей буде йти на паливо. Візьміть суму, яка потрібна, щоб заправити повний бак, розділіть на подолана відстань.

Як ми вже зазначали, показник витрати рідко буває однаковим. Простий приклад – зміна погодних умов. Взимку машина споживає більше газу: з-за температури тиск у балоні стає вище, при морозах краще, щоб ємність не була заповнена повністю.

Які найекономічніші автомобілі по витраті палива в Україні

Сьогодні у продажу неважко знайти машини, які витрачають трохи більше 4 л палива на 100 кілометрів. Але зазвичай це малолітражні або гібридні моделі, які не дуже популярні в Україні.

Оптимальний показник витрати пального – до 8 літрів на 100 км.

Щоб скоротити витрату пального, зазвичай використовують дизельні мотори. Однак не варто скидати з рахунків класичні бензинові ДВС і більш сучасні – гібридні.

Самим економічним бензиновим позашляховиком визнаний Ford Escape Hybrid. Об’єм двигуна у моделі – 2,3 л, потужність – до 133 к. с. Секрет оптимального витрати пального – в трифазному синхронному електромоторі. Таким чином, в машині передбачено два «серця», здатних працювати по черзі або одночасно. На швидкості до 40 кілометрів активований тільки електромотор. Якщо динаміка підвищується – запускається бензиновий агрегат. Такий інженерний хід дозволяє позашляховику витрачати 7-7,7 л на 100 км.

Крім даної моделі, є й інші машини з невеликою витратою палива, що заслуговують уваги. У 2012 році одним із самих популярних авто у цій категорії був визнаний Citroen C1. Машина вдало поєднує компактні розміри та хорошу потужність (68 к. с.) – в середньому вона витрачає 5,3 л на 100 км. Модель дуже затребувана в Україні й сьогодні.

Не менш цікавий варіант – Toyota Prius. Середня витрата пального машини становить 5,7 л. Це гібридна модель, тому українці ставляться до неї дещо насторожено.

Відзначимо також якісний економний автомобіль Seat Ibiza, витрачає трохи більше 6 л.

Можна зробити висновок, що найбільш економічні машини – це гібриди або компактні моделі, найчастіше малолітражки.

Гібридні авто

Незважаючи на те, що автомобілі, оснащені бензиновим та електричним двигуном, ще не досягли піку популярності в Україні, деякі моделі вже користуються попитом:

Chevrolet Volt – потужне і швидке ТЗ з Америки. Модель витрачає на 100 кілометрів всього 1,2 л бензину. Але даний показник актуальним лише за умови, що акумулятор машини заряджений на 100%. Повної батареї вистачає на 60 км. Авто примітно сучасним, витонченим дизайном. У салоні встановлено РК-дисплей, мультимедійна система, клімат-контроль та інше.

Hyundai IONIQ Hybrid – перший гібрид від південнокорейського виробника. Він використовує на 100 км 3,3-3,4 л. До інших переваг машини можна віднести привабливий зовнішній вигляд і хорошу технічну оснащеність. Ідеальний варіант для повсякденних поїздок.

Kia Niro Hybrid – практичний кросовер, ефективний і економічний в роботі. Витрачає 3,7 л бензину на 100 км. Авто швидко розганяється, в цілому досить швидкісний.

Mitsubishi Outlander PHEV – черговий кросовер з плагін-гібридним обладнанням. Модель недавно з’явилася на ринку. Витрата складає 1,8 л на 100 км, максимальна швидкість – 160 км/год, до 100 км машина розганяється за 11 секунд. Транспорт повнопривідний.

В представлений список включені найпопулярніші гібриди на вітчизняному ринку. Оскільки дані авто ще в дивину, їх високий попит – справа часу.

Бензинові іномарки

Автомобілі з бензиновим мотором і раніше залишаються найбільш затребуваними в Україні. Оскільки паливо коштує недешево, водії ретельно вибирають модель з адекватними “запитами” на пальне. Представляємо топ самих економічних автомобілів з бензиновим агрегатом:

  • Volkswagen Jetta – витрачає 5,2 л на 100 км в змішаному циклі. Краща економічна комплектація – силовий агрегат 1,4 TSI та коробка DSG.
  • Škoda Rapid – рекомендуємо вибирати модифікацію з двигуном 4 TSI. На трасі витрата – приблизно 4,3-4,4 л/100 км, по місту – 5,5 л.
  • Škoda Octavia – цей чеський седан дуже популярний серед українських водіїв. На трасі модель споживає 4,4 л/100 км, при змішаній роботі – 5,4 л/100 км
  • Volkswagen Polo – машина з двигуном 1,4 TSI, оснащеним турбонаддувом. Розганяє автомобіль до 100 км за 7 секунд. Витрата на трасі/змішаний – 4,5/5,7 л.

Список невеликий, але моделі володіють гідними технічними параметрами та вишуканим зовнішнім виглядом.

Дизельні іномарки

Серед моделей, що працюють на дизелі, теж вистачає економічних машин. Пропонуємо ознайомитися з найпопулярнішими:

Volkswagen Passat – обладнаний 2-літровим TDI дизельним агрегатом, який споживає близько 4,2 л/100 км на трасі, 4,4 л/100 км – при змішаній роботі. Авто функціонує тихо, відрізняється спортивною керованістю, підвіска в машини підвищеної міцності.

Renault Duster – повнопривідний кросовер, оснащений дизелем 1,6 л. “Апетити” машини по трасі/змішаний режим – 5/5,3 л. Це найкраще підтвердження того, що цілком реально купити економічний дизельний позашляховик.

Škoda Kodiaq – встановлений 2-літровий дизель, повний привід. За містом витрата – 5,2 л, у змішаному вигляді – 6,2 л. Не забувайте, що це семимісцевий кросовер з коробкою автомат. Загальна маса машини – близько 2,5 т.

Volkswagen Tiguan – в Україні представлена модифікація тільки з 2-літровим агрегатом потужністю 150 л. с. На трасі модель витрачає 5 л, в змішаному режимі – 6,1. Потужності вистачає для динамічної їзди – як в межах міста, так і за його межами.

Економічні дизельні іномарки популярні в Україні: вони потужні, працюють практично безшумно і споживають оптимальна кількість пального.

Автомобілі СНД

Виробникам з СНД теж є що запропонувати споживачеві. Такі машини мають деякі переваги, хоча і не так популярні, як іномарки.

Економічні автомобілі наступні:

  • “Ока” – оснащена 2-циліндровим двигуном 0,65 л потужністю 29 к. с. На трасі витрата в середньому – 4 л, по місту – 6 л.
  • ВАЗ-2110 – у базовій комплектації машина обладнана 4-циліндровим інжекторним бензиновим агрегатом об’ємом 1,6 л, потужністю 80 л. с. Авто витрачає близько 7-7,2 л.
  • LADA Kalina – витрата близько 6,5 л, демонструє найкращі показники в модифікації з мотором потужністю 106 к. с.
  • LADA Priora – зовні схожа з «десяткою». Але при створенні машини було знято безліч недоробок, характерних 10 моделі. Позначилось це і на дизайні. Двигун потужністю 98 л. с. розганяє авто до 100 км за 11,5 с. Витрата палива – 7,2 л.

Варіантів не так багато, скласти конкуренцію іномарок важко. Але вітчизняні машини славляться не стільки економічністю, скільки відносно невисокою ціною. І що важливо – не бояться поганих доріг.

Висновок

Економічне авто – не означає поганий. Сучасний асортимент машин різноманітний. Це дозволяє вибрати потужний автомобіль зі скромним «апетитом» по витраті палива. Сьогодні у продажу представлені навіть економічні джипи та позашляховики. Гібридні, бензинові та дизельні моделі – список великий. В Україні великий популярністю користуються іномарки, але і серед вітчизняної техніки є хороші варіанти.

ТОП авто з низькою витратою палива: Відео