Документальна підготовка до отримання автокредиту

Оформлення кредитів вимагає ретельної підготовки документів. При зверненні в банк кожному бажаючому оформити кредит доведеться надати великий список довідок, адже кредитор має бути впевнений у платоспроможності та репутації клієнта. Не виняток – отримання кредитних коштів для придбання автомобіля. Плануючи покупку нової машини, автолюбителі задаються питанням, які документи потрібні для автокредиту у 2024 році.

Вибір автокредиту

Авто в кредитАвто в кредитАвтокредитування користується попитом, тому існує багато компаній, готових надавати такі послуги. Кожна з них пропонує свої умови, однак, щоб зробити вигідний вибір, необхідно ознайомитися з різними кредитними пакетами. Хоча на перший погляд здається, що немає нічого простіше, ніж оформити договір на автокредит, але навіть найбільш приваблива пропозиція має ряд вимог, вивчити які рекомендується заздалегідь.

Головне, що потрібно для оформлення автокредиту, – вивчити умови, що готовий виконати позикодавець. Важливо розуміти, що жодна компанія не буде працювати собі в збиток, тому варто звернути увагу на приховані комісії.

Вони стягуються за надання коштів, грошові перекази між надавачем та отримувачем, раніше строку погашення кредиту, страхування та інші процедури. Деякі компанії пропонують завищені процентні ставки, з-за чого клієнту в підсумку доводиться переплачувати.

Кредитування під автомобілі сьогодні пропонують не тільки банки, але й автомобільні салони.

Від вибору між ними безпосередньо залежатиме те, які документи потрібні для отримання автокредиту. Найчастіше покупці користуються послугами автосалонів, оскільки це дозволяє істотно заощадити час на процес оформлення.

Попередньо вирішити, чи можливе кредитування конкретного клієнта, співробітники автосалону можуть протягом години. Та ж процедура в банку займає 2-3 робочих дні.

Хоча пакет документів, які потрібно підготувати для банку і автомобільного салону, незначно відрізняється, кожен клієнт, який бажає отримати кошти на купівлю, повинен відповідати ряду вимог.

У їх числі:

  • реєстрація на території України;
  • віковий ліміт з 21 до 65 років (з 18 років – з поручителем);
  • довідка про доходи;
  • готовність внести перший внесок за транспортний засіб;
  • згоду оформити страховий поліс КАСКО.

Подібні умови зрідка відрізняються в залежності від того, як оформлюється автокредит, на яких умовах.

Документи для оформлення

Оформити кредит на автомобіль може кожен покупець, відповідний вимогам. Зверніться у найближче відділення банку або в автосалон, в якому плануєте придбати транспортний засіб.

На етапі вибору кредитної програми нерідко виникає питання, як оформити автокредит в чужому регіоні. Насправді зробити це нескладно, адже жодних територіальних обмежень у наданні кредиту немає. Головне – мати українське громадянство.

Фінансові компанії готові працювати з клієнтами з усіх областей України. Однак перед зверненням до позикодавцеві слід заздалегідь поцікавитися, чи готовий співпрацювати у разі іногородньої прописки.

Ще один часто задається питання: чи можна оформити автокредит без водійського посвідчення? Українське законодавство не вимагає у покупця обов’язкової наявності водійських прав при отриманні автокредиту.

Проте варто пам’ятати, що використовувати автомобіль без такого документа не вийде. Крім того, відсутність прав послужить для банку приводом до підвищення відсоткової ставки.

Це пов’язано з тим, що кредитоодержувач документально зобов’язаний зберігати ліквідність автомобіля до повного погашення боргу. Якщо транспортним засобом буде користуватися інша особа, існує ризик, що ліквідність буде втрачена. Тому перед тим, як оформити авто в кредит, рекомендується отримати права.

Для фізичних осіб

У пакет документів, необхідних фізичним особам для отримання автокредиту, входять:

  • паспорт громадянина України з реєстрацією місця проживання;
  • інший документ, що підтверджує особу (ІПН, водійські права, закордонний паспорт);
  • довідка про доходи;
  • ксерокопія трудової книжки;
  • заяву на отримання коштів на покупку автомобіля.

Якщо оформлення планується виконувати у банківській установі, потрібно також технічний паспорт обраного транспортного засобу. Банки можуть зажадати ще додаткові довідки чи документи або, навпаки, скоротити перелік до двох. Конкретний список необхідно уточнювати в тому місці, де збираєтеся брати позику на покупку авто.

Для юридичних осіб

Сучасна кредитна система дозволяє легко оформити кредит і юридичним особам. При цьому покупець може отримати більшу суму, ніж фізична особа. Клієнтові потрібно підготувати три групи документів:

  • бухгалтерська документація про прибутки і обороти компанії;
  • довідки про реєстрацію організації, включаючи документи засновників компанії;
  • інформаційна документація про майно.

Підготуйте довідку з податкової служби про відсутність заборгованостей перед державою або банками, а також про відкритих розрахункових рахунках.

Автокредитування за державною програмою

Отримати кошти в борг на придбання автомобіля можна, скориставшись державною програмою кредитування, що передбачає пільгові умови. Її головна перевага – те, що 10% від вартості авто погашає держава (на Далекому Сході – 25%). Ці кошти, як правило, зараховуються в якості початкового внеску.

Єдина умова держпрограми – кредитування доступне тільки на вітчизняні автомобілі.

Пакет необхідних документів для автокредиту такого типу включають:

  • паспорт;
  • другий документ, що підтверджує особу кредитоотримувача (ІПН, водійські права, закордонний паспорт);
  • ксерокопію трудової книжки зі стажем на останньому місці роботи від 6 місяців;
  • довідку про доходи за три місяці.

У деяких фінансових установах будуть потрібні додаткові документи в залежності від програми пільгового автокредитування. Зараз їх дві: «Сімейний автомобіль» і «Перший автомобіль».

Отримання позики в автосалоні

Оформлення автокредиту в автомобільному салоні простіше, ніж у банку. Кредитоотримувачу потрібно для цього мінімальний пакет документів, що включає паспорт, заяву та довідку про розмір доходів.

Працівник салону, оформляє кредит, самостійно перевірить надійність клієнта і його кредитну історію. Якщо на цьому етапі виникають питання, позикодавець попросить надати додаткові довідки.