Події на дорогах – явище нерідке. Законослухняні водії чекають на прибуття співробітників поліції. Але іноді автомобілісти виїжджають з місця події. Дізнаємося, чи загрожує в цьому випадку їм позбавлення посвідчення за залишення місця ДТП у 2024 році.
Позбавлення ВП можливо, тільки якщо ситуація зафіксована інспектором поліції.
До речі, якщо власник ТЗ допустив до управління п’яної людини, йому загрожує позбавлення посвідчення.
Під дорожньо-транспортним випадком розуміється ситуація, що виникла під час руху одного або декількох ТЗ з проїжджої частини, внаслідок якої:
На жаль, в результаті ДТП на дорогах щороку гинуть тисячі людей. Основна причина – порушення ПДР. Покинувши місце ДТП, нетверезі водії сподіваються, що з часом алкоголь з організму вийде, відповідно, покарання буде не таким суворим. Інші порушники розраховують на те, що їх не знайдуть.
Не чекати приїзду представників поліції, самостійно все оформити і виїхати з місця дорожньо-транспортної пригоди на законних підставах можливо, якщо немає потерпілих людей та не завдано шкоди майну третіх осіб.
Отже, водії можуть законно залишити місце ДТП в наступних ситуаціях:
Коли аварійна ситуація заважає руху на дорозі, після документальної фіксації аварії слід звільнити смугу для руху. Якщо немає потерпілих, покинути місце аварії можна на короткий час – після фіксування положення автомобіля в момент аварії і до того, як приїхали інспектори поліції завершать оформлення всіх документів.
Якщо одному з учасників події необхідна медична допомога, залишення місця ДТП є законним. При цьому свою відсутність потрібно документально зафіксувати. Досить завіреної довідки з медичного закладу або показань свідка. У медустанові водій повинен пред’явити документи, що засвідчують його особистість.
За умисне залишення місця ДТП загрожує адміністративне або кримінальне стягнення. Позбавлять посвідчення за повіт з місця ДТП? Так. Крім того, втікача можуть заарештувати на строк до 15 діб. Перераховані заходи втрачають силу у разі, якщо минув строк давності події – 3 місяці.
Водій може втекти з місця пригоди, навіть не підозрюючи, що скоїв ДТП. Наприклад, трохи пом’яв або подряпав інший автомобіль на автостоянці. Якщо немає свідків аварії, знайти втікача проблематично. Але через 3 місяці, навіть якщо його знайдуть, винуватець вже не понесе покарання за втечу – при умові, що аварія не закінчилася трагічно для когось з учасників.
Термін позбавлення водійського посвідчення за залишення місця ДТП варіюється від 1 до 1.5 років. Для кожного конкретного випадку рівень покарання визначає суд.
Якщо людина винна в аварії і втік, не надавши допомогу потерпілому, суд може винести рішення накласти штраф у розмірі 80 тис. рублів або позбавити волі строком на 1 рік. Мінімальне покарання, яке може понести водій за втечу з місця пригоди, – позбавлення посвідчення на 1 рік.
Якщо подія спричинила тяжкі каліцтва або смерть кількох людей, винуватцю загрожує до 9 років позбавлення волі. Ступінь вини визначається судом.
Крім необхідності медичної допомоги учаснику ДТП, можуть бути й інші ситуації. Наприклад, якщо вантажівка маневрувала в умовах утрудненого руху, водій міг не помітити, що пошкодив легкове авто, і не звернути увагу на його звукові і світлові сигнали.
Важливо пам’ятати: якщо в ході судового розгляду виникають спірні моменти, слід звернутися до грамотного адвоката. Він може клопотати про залишення водійського посвідчення.
Після вступу в силу рішення суду про позбавлення ВП протягом 3 днів посвідчення або тимчасовий дозвіл на керування ТЗ слід здати в найближчий сервісний центр МВС. Більшість водіїв бажає повернути посвідчення достроково. Для цього потрібні вагомі причини. Зайнятися процедурою повернення документа можна після закінчення половини терміну покарання.
Якщо ДТП було скоєно в стані алкогольного сп’яніння або водій відмовився пройти медичний огляд, дострокове повернення водійського посвідчення неможливий.
Після закінчення терміну покарання автомобіліст повинен:
Висновок простий – порушення ПДР призводить до дорожньо-транспортних пригод. Але якщо вже так сталося, не слід залишати місце події без поважної причини і ховатися від правосуддя. Покарання за такий вчинок може бути суворим.
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy