Добре, коли поїздка на автомобілі проходить без пригод. Але, на жаль, ніхто не застрахований від неприємних ситуацій на дорозі. Нерідкі випадки, коли водій, з вини якого сталася аварія, в паніці ховається з місця ДТП. Причини подібних дій у кожного свої: одні просто губляться і в стані шоку їдуть, інші ж тікають, щоб уникнути покарання. Але якими б почуттями не керувався винуватець аварії, потерпілому в результаті необхідно вирішити складне завдання: як отримати виплату по ОСЦПВ, якщо винуватець ДТП втік з місця події у 2024 році.
У відповідності з чинним законодавством кожен автомобіліст в обов’язковому порядку повинен мати страховий поліс ОСЦПВ. За його умовами у випадку ДТП страхова компанія виплачує постраждалій стороні компенсацію на ремонт транспортного засобу, а також на оплату лікування та реабілітацію. Таким чином, держава гарантує, що потерпілий після аварії не залишиться наодинці зі своїми проблемами і йому не доведеться за власні гроші відновлювати здоров’я та автомобіль.
Страховик згідно з умовами полісу зобов’язаний зробити виплату в межах страхової суми. Розмір страхової компенсації регулюється Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» і становить:
Період дії поліса ОСЦПВ становить 1 рік, тому водіям щорічно необхідно продовжувати на новий строк.
При цьому потерпілому не рекомендується:
Через постійну зайнятість співробітників поліції необхідно постійно нагадувати про себе. Такі дії збільшать шанси знайти порушника, в іншому випадку існує велика ймовірність, що заява потерпілого просто загубиться.
Якщо офіційні пошуки з вини співробітників поліції ведуться не надто активно, необхідно висловити свої претензії до начальства. Можна написати скаргу на ім’я керівника. Якщо і це не принесе бажаного результату, слід звернутися в прокуратуру.
Сподіватися тільки на правоохоронні органи не слід, особливо в разі, якщо в ході ДТП постраждала тільки машина. Для того щоб скоріше знайти порушника, необхідно самому прикласти зусилля. Знайти свідків події або людей, які знають винуватця аварії, можна за допомогою оголошень, які рекомендується розмістити:
Крім того, можна розклеїти оголошення про пошук свідків у районі, де сталася пригода, і подати інформацію в популярні місцеві газети.
Рекомендується прогулятися неподалік від місця події і розпитати мешканців розташованих поблизу будинків про те, чи не бачив хто з них аварію. Будь-яка додаткова інформація може допомогти швидше знайти порушника і відновити справедливість.
Потерпілий повинен розуміти, що самостійно дуже складно впоратися з подібним завданням, тому бажано залучити до пошуків друзів і знайомих.
А ось за наслідки аварії покарати винуватця можуть і після закінчення 3 місяців.
Так, за шкоду, заподіяну здоров’ю, строк давності становить 1 рік, якщо травми були важкими – 2 роки, а якщо отримані травми призвели до смерті людини – 6 років.
За створення аварійної ситуації під впливом алкоголю і наркотичних речовин водія можуть притягти до відповідальності протягом 1 року. Але, щоб довести наявність цих речовин в організмі порушника, його потрібно зловити відразу після ДТП, інакше через кілька днів довести вину водія буде складно.
За шкоду, заподіяну майну, покарати винуватця вдасться протягом 3 років з моменту аварії. А ось за тим, щоб компенсувати витрати на лікування в результаті ДТП і моральну шкоду, можна звернутися в суд у будь-який час, оскільки в цьому разі строки давності відсутні.
Більш детальна інформація про термін позовної давності при ДТП.
Постраждалих в аварії часто хвилює питання про те, як отримати страховку, якщо учасник ДТП втік з місця події. Адже якщо порушника не знайшли, невідомо, в яку страхову слід звертатися за компенсацією.
Звичайно, є шанси на те, що співробітники правоохоронних органів все-таки зловлять порушника, особливо якщо потерпілий записав номер автомобіля або хоча б може докладно описати транспортний засіб. Проте з часом ймовірність цього зменшується. Зазвичай розшукові заходи здійснюються протягом місяця, в особливих випадках їх можуть продовжити до двох місяців.
Крім того, слід врахувати і такий варіант, що поліс ОСЦПВ у винуватця аварії відсутній або прострочений. У цьому випадку у потерпілого є наступні варіанти дій:
До речі, останній варіант теж дає можливість отримати виплати по ОСЦПВ, якщо винуватець зник з місця ДТП і його не знайшли.
Сума виплати, передбаченої для компенсації шкоди життю та здоров’ю, заподіяної в результаті ДТП, залежить від характеру травм.
Для того щоб отримати компенсацію, потерпілому потрібно звернутися в:
Там він повинен написати відповідну заяву і надати:
Крім того, необхідно мати при собі документи, що підтверджують витрати на лікування і відновлення здоров’я.
На підставі отриманих паперів проводиться розрахунок суми компенсації, яка перераховується постраждалим за реквізитами, вказаними в заяві.
У свою чергу, РСА стягне ці витрати з порушника, якщо з часом його знайдуть.
Якщо винуватець аварії таки з’явиться або ж його знайдуть і він визнає свою провину, можна домовитися з ним про компенсації безпосередньо. В іншому випадку доведеться через суд доводити його причетність до ДТП.
До речі, вартість судового позову допускається віднести витрати, понесені на відновлення майна, а також на лікування та реабілітацію. Але, щоб отримати виплати, доведеться чекати остаточного вердикту судового органу.
Після того, як винуватець визнає свою провину або його вина буде доведена в суді, слід звернутися в страхову компанію, яка видала поліс, для отримання компенсаційної виплати. Там доведеться заповнити заяву про компенсацію шкоди, надати всі документи про інцидент, а також рішення суду.
Страхова компанія виплачує компенсацію збитку в межах страхових сум, встановлених законом. Однак перед виплатою обов’язково проводиться експертиза майна, яка дозволить визначити ступінь пошкоджень і вартість ремонту. На підставі отриманої інформації розраховується остаточна сума компенсації. Якщо ж під час аварії було завдано шкоди здоров’ю потерпілих, тоді розмір виплати визначається на підставі результатів судмедекспертизи, які свідчать про ступінь тяжкості та характер травм.
До речі, втеча порушника з місця аварії є підставою для звернення до нього страховика з вимогою регресу страхової виплати.
Крім адмінпокарання, порушника можуть притягнути до кримінальної відповідальності, якщо в ДТП були постраждалі, а він не надав першу допомогу. Зокрема:
Якщо ж винуватець ДТП спочатку зник, а потім повернувся на місце аварії, його теж оштрафують.
Слід зазначити, що є тільки одне виправдання залишення місця аварії – доставка потерпілого в лікарню. Всі інші причини тільки погіршать ситуацію.
Для того щоб людина, потерпілий в аварії, зміг отримати компенсацію і оплатити своє лікування і відновлення пошкодженого майна, державою було введено обов’язкове страхування ОСЦПВ. Цей страховий поліс повинні мати всі власники транспортних засобів. У випадку ДТП страхова компанія, яка видала поліс винуватця аварії, зобов’язана відшкодувати потерпілим всі витрати, які не повинні перевищувати розмір страхових сум, встановлених законом.
Щоб збільшити шанси на отримання компенсації, якщо винуватець аварії втік, потерпілому потрібно слідувати таким правилам:
Ми використовуємо файли cookie для максимальної зручності користувачів. Перебуваючи на сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
Privacy policy